6 biežāk pieļautās kļūdas, iegādājoties kases sistēmu

Nikola

novembris 16, 2023

Mūsdienās POS sistēma ir neatņemama veikalu, kafejnīcu, restorānu - jeb kura mazumtirdzniecības uzņēmuma sastāvdaļa. Tomēr, lai POS jeb kases sistēmas nodrošinātu maksimālu efektivitāti, ir svarīgi atrast tieši jūsu uzņēmumam piemērotāko risinājumu, jo šis lēmums ietekmēs uzņēmuma darbību vēl daudzus gadus. Esam apkopojuši 6 visbiežāk pieļautās kļūdas, iegādājoties kases sistēmu, kas var palīdzēt Tev ietaupīt gan laiku, gan naudu.

1. Nestabila kases sistēma

Viens no svarīgākajiem aspektiem, izvēloties kases sistēmu, ir tās stabilitāte. Piemēram, neprecīza datu uzskaite, biežas tehniskas problēmas, sarežģīta sistēmas konfigurācija var radīt inventarizācijas un grāmatvedības kļūdas, kā arī aizkavēt pārdošanu. Šādas problēmas ietekmē visu uzņēmuma darbību, tai skaitā uzņēmuma peļņu. Nestabila kases sistēma nav tikai tehnisku problēmu jautājums, tieši tāpēc ir vērts iegādāties modernu kase sistēmu, kas nodrošina drošu un precīzu pārdošanas procesu.

2. Aizvēsturiski priekšstati par POS iekārtām

Kases sistēmas mūsdienās nav tikai jauni uzlaboti kases aparāti ar skārienjūtīgām pogām, Kases sistēmu iespējams savienot ar noliktavas uzskaiti vai papildināt arī ar dažādām citām ierīcēm, kā rezultātā darba organizācija uzņēmumos kļūst ievērojami ērtāka. Piemēram, ar virtuves un bāra printeri, skeneri, karšu termināli un viesmīļa planšeti.

3. Sava uzņēmuma vajadzību neizprašana

Ideālas kases sistēmas atrašana katram mazumtirgotājam ir atšķirīga un unikāla, un nav tikai viena, kas derēs visiem. Tieši tāpēc pirms POS sistēmas iegādes, ir skaidri jāuzskaita un jāapzinās visas sava uzņēmuma vajadzības, jo tas būtiski atvieglos un paātrinās pareizās kases sistēmas iegādes procesu – būs saprotams, ko meklēt un kādus jautājumus uzdot pārdevējam.

4. Kases sistēma - pēdējā brīža pirkums

Kases sistēma visbiežāk ir ilgtermiņa ieguldījums, kas ietekmē norēķinus, apkalpošanas kvalitāti un ātrumu, precīzu noliktavas uzskaiti un arī citus procesus uzņēmumā. Tāpēc pirms tās iegādes, svarīgi salīdzināt vairākus risinājumus, ar tiem iepazīstoties klātienē un izmantojot izmēģinājuma versijas. Turklāt, savlaicīgi ieviešot kases sistēmu, ir iespējams arī pienācīgi apmācīt darbiniekus.

5. Profesionālu apmācību neesamība

Labas apmācības par jauno ierīci ir būtiska daļa ieviešot to uzņēmumā. Bieži mazumtirgotāji iegādājas, viņuprāt, labāko sistēmu un cenšas ietaupīt naudu, nepietiekami apmācot personālu. Tomēr, bez atbilstošām apmācībām var nodarīt lielāku kaitējumu, nekā ietaupot. Lielākie riski - nepietiekami krājumi (neprecīza noliktavas uzskaite), neapmierināti klienti un neapmierināti arī paši darbinieki. Ņemot to vērā, ir vērts nesteigties un veltīt laiku apmācībām. Lielākoties labi un profesionāli kases sistēmu uzņēmumi nodrošina apmācības un parūpējas, ka klients mācēs tās izmantot un spēs arī izmantot tās pilno potenciālu.

6. Slikti sadarbības partneri

Ir vērts izvēlēties profesionālu uzņēmumu, kas pats ir ieinteresēts veiksmīgā ilgtermiņa sadarbībā, jo viss nebeidzas tikai ar kases sistēmas iegādi. Kā jau minējām, tas ir ilgtermiņa ieguldījums, kas prasīs arī regulāru apkalpošanu un tehnisko atbalstu. Pirms iegādes, vērtīgi uzdot šādus jautājumus: Vai POS ir uzņēmuma galvenais bizness? Vai pakalpojumu sniedzējs ir uzņēmums vai tikai produkta izplatītājs? Vai tehniskais atbalsts pieejams ārpus ierastajām darba stundām? Vai viņi piedāvā tehnisko atbalstu arī klātienē?

Ja esi jaunas un modernas kases sistēmas meklējumos RESICO kases sistēma ir viens no labākajiem risinājumiem tirgū. Esam uzņēmums ar pieredzi 21 valstī un mūsu sadarbības partneru lokā ir vairāk nekā 130 klienti, tostarp tādi uzņēmumi kā: Burka, Amoralle, Green Motors, Mr. Bunny un citi! Turklāt, sniedzam tehnisko atbalstu 24/7!

Ja vēlies pieteikties bezmaksas konsultācijai un uzzināt vairāk par RESICO kases sistēmām un ERP, spied uz saites: https://www.goibsc.lv/form/ vai zvani uz:+371 26656567

Share on Facebook
Share on Twitter
Success

Paldies

Demo pieeja ir nosūtita uz e-pastu

Aizpildi formu

un saņemsi RESICO demo pieeju
Success

Paldies

Esam saņēmuši tavu ziņu un vienas darba dienas laikā mūsu speciālists ar tevi sazināsies.